Team Details

Mens Division 1 Nantwich A - Noel Shone (07920 070822) James Bloomer, Robin Bloomer, Goncarlo Alves , Jamie Oakes
Mens Division 2 Nantwich B - John Haywood (07778 691111) Paul Speakman, Pieter Fiems, Richard Smith, John Haywod
Mens Division 3 Nantwich C - Mike Jones (07368 268439) Paul King, David Witt, Iain Young, Mike Jones
Mens Division 3 Nantwich D - John Moreton (07929 040264) John Moreton, John Proudlove, Nick Gaulton (9/5 David Farrall), Martin Barker
Mens Division 5 Nantwich E - Dave Preedy (07930 223171)
Ladies Division 1 Nantwich A - Rachel Turner (07710 113055) Nicola Herbert, Caroline Harrison, Mel Barker, Rachel Turner
Ladies Division 1 Nantwich B - Di Mayman (07947 399589) Di Mayman, Sue Winters, Alison Spicer, Helen Rogers
Ladies Division 2 Nantwich C - Fiona Haywood (07789 928052) Sarah Clarke, Frances Barker, Jane Jarrett, Ekorn Thomas
Ladies Division 3 Nantwich D - Yvonne Elsworth (01270 522636)
Mixed Division 1 Nantwich A - Caroline Harrison (07851 688542) Caroline Harrison, Mel Barker, Noel Shone, Pieter Fiems
Mixed Division 1 Nantwich B - John Haywood (07778 691111) Di Mayman, Sue Winters, Iain Young, John Haywood
Mixed Division 2 Nantwich C - Dave Preedy (07930 223171)

Fixtures/Results

Week 1

Tuesday 23rd April 2019 - 18:00

Mens Division 2 Wistaston A 3.0 - 5.0 Nantwich B
George Raiswell
Chris Raiswell
Ollie Cox
Paul Unwin
Neil Shone
Ben Sealey
Paul Speakman
Giles Foden
Mens Division 3 Nantwich D 0.0 - 8.0 Cuddington B
John Moreton
Martyn Barker
David Farrall
John Proudlove
Richard Yates
Kemper Booher
Jamie Cummings
Greg Turner
Ladies Division 1 Nantwich B 1.0 - 7.0 Nantwich A
S Winters
H Rogers
A Spicer
E Parker
N Herbert
C Harrison
M Barker
R Turner

Thursday 25th April 2019 - 18:00

Mens Division 1 Nantwich A 7.5 - 0.5 Alsager A
Paul Speakman
Jamie Oakes
Ben Sealey
Robin Bloomer
David Paxton
Chris Hancock
Jamie Whitmore
Dave Parkinson
Mens Division 5 Nantwich E 6.5 - 1.5 Goostrey B
Dave Preedy
Phil Vaughan
Rob Hickey
Stuart Banks
Dave Nolan
Andrew Brierley
Mike Wormald
Jonathan South
Ladies Division 2 Nantwich C 2.0 - 6.0 Alsager A
Jane Jarrett
Alma A Court
Sarah Clarke
Ekorn Thomas
D. Ripley
J. Parker
K. Hardwick
J. Ashworth

Sunday 28th April 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Nantwich B 0.0 - 8.0 Nantwich A
Fiona Haywood
John Haywood
Alison Harding
Iain Young
Rachel Turner
Giles Foden
Ekorn Thomas
Ben Sealey
Mixed Division 2 Nantwich C 6.5 - 1.5 Winsford
Dave Preedy
Sarah Clarke
Colin Laughlin
Jane Jarret
Jackie Penn
Mike Bee
Ste Harris
Tracy Morley

Week 2

Tuesday 30th April 2019 - 18:00

Mens Division 1 Tarporley 2.0 - 6.0 Nantwich A
Ben Franks
Matt Franks
Rich Beschizza
Darren Wanford
Noel Shone
Ben Sealey
Martin Mascharenhas
Gonçalo Alves
Mens Division 3 Holmes Chapel B 4.5 - 3.5 Nantwich D
Tony Vickers
John Barratt
Oliver Beswick
Michael Field
Giles Foden
David Farrall
John Proudlove
Martyn Barker
Mens Division 5 Bunbury 2.0 - 6.0 Nantwich E
Sean Everton
Michael Erdl
Shawn Chan
Richard Thomson
Dave Preedy
Nick Gaulton
Nick Baker
Andy Wallace
Ladies Division 1 Nantwich A 6.5 - 1.5 Hartford B
N Herbert
C Harrison
R Turner
D Mayman
W.Deadman
K. Burrows
J Wood
L Wood

Thursday 2nd May 2019 - 18:00

Mens Division 2 Nantwich B 7.0 - 1.0 Winsford A
Ben Sealey
Paul Speakman
Pieter Fiems
John Haywood
Mike Johnston
Mark Abbiss
Chris Mayoh
Chris Knight
Mens Division 3 Congleton D 1.5 - 6.5 Nantwich C
Julian Keen
Ian Oakley
Jim Worthington
Ian Collins
Ian Young
Mike Jones
Dave Witt
Paul King

Sunday 5th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Nantwich B 2.0 - 6.0 Cuddington A
Sue Winters
Iain Young
Di Mayman
John Haywood
Simon Nuttall
Julia Kimpton
Kemper Booher
Laura Hickey
Mixed Division 1 Congleton B 0.0 - 8.0 Nantwich A
M Massey
B Hitchen


P Fiems
M Barker
B Sealey
R Turner
Mixed Division 2 Nantwich C 4.5 - 3.5 Audlem
Dave Preedy
Sarah Clarke
Colin Laughlin
Ekorn Thomas
Rich Lee
Ali Davidson
Tony Seabridge
Tessa Duncan

Week 3

Tuesday 7th May 2019 - 18:30

Mens Division 2 Cuddington A 8.0 - 0.0 Nantwich B
Brad Bird
Alex King
Simon Nuttall
Andy Long
Noel Shone
Paul Speakman
Pieter Fiems
John Haywood
Mens Division 3 Nantwich C 1.0 - 7.0 Cuddington B
C Laughlin
I Young
P King
D Witt
R Yates
K Boother
J Cummings
J Porter
Mens Division 3 Goostrey A 7.0 - 1.0 Nantwich D
Jason
Simon
Mike
Richard
John M
Martyn B
David F
John P
Ladies Division 1 Nantwich B 6.0 - 2.0 Congleton A
Sue Winters
Alison Spicer
Di Mayman
Helen Rogers
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Beth Hitchen
Angela Collins
Ladies Division 2 Congleton B 4.5 - 3.5 Nantwich C
H Dyson
L Goodall
S Willis
K Bennett
J Jarrett
A Court
S Clarke
F Barker

Thursday 9th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich A 7.0 - 1.0 Hartford B
James Bloomer
Ben Sealey
Goncalo Alves
Robin Bloomer
Mark White
James Garvey
Duncan Appelbe
George Blackshaw
Mens Division 5 Nantwich E - Congleton G
Ladies Division 1 Hartford A 0.0 - 8.0 Nantwich A
Helen Plumtree
Pauline Cordingley
Kathryn Barnett
Gill Lodge
Caroline Harrison
Nicola Herbert
Mel Barker
Rachel Turner
Ladies Division 3 Nantwich D 8.0 - 0.0 Goostrey A
Helen Coubrough
Cathy Lewin
Alison Harding
Val Bailey
Conceded



Sunday 12th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Holmes Chapel 0.0 - 8.0 Nantwich A
P Galloway
J Cummins
O Beswick
V Robertson
N Shone
C Harrison
M Barker
J Heywood
Mixed Division 1 Nantwich B 4.0 - 4.0 Congleton B
Helen Rogers
Iain Young
Di Mayman
Mike Jones
Beth Hitchen
Mike Massey
Karen Podmore
Kyle Mclellan
Mixed Division 2 Cuddington D 1.0 - 7.0 Nantwich C
Simon Rowland
Margaret Wilding
Mike Linsell
Gill Lyon
Dave Preedy
Heather Breeze
Mick Baker
Jane Jarret

Week 4

Tuesday 14th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Hartford A 3.0 - 5.0 Nantwich A
Andrew Moores
James Barber
James Barlow
Mark Gleave
Jamie Oakes
Robin Bloomer
James Bloomer
Ben Sealey
Mens Division 3 Nantwich D 1.5 - 6.5 Nantwich C
John Moreton
Nick Gaulton
Martin Barker
Tony Taylor
Paul King
Dave Witt
Lian Young
John Proudlove
Ladies Division 1 Holmes Chapel A 3.0 - 5.0 Nantwich B
Brenda Lowe
Helen Patterson
Sue Spencer
Sheila Barnett
A. Spicer
D. Merryman
H. Rogers
H. Breeze
Ladies Division 3 Cuddington B 8.0 - 0.0 Nantwich D
Margaret Wilding
Gill Lyons
Liz Haliday
Kath Yates
Helen Coubsough
Val Bailey
Cathy Lewin
Alma A’court

Thursday 16th May 2019 - 18:30

Mens Division 2 Nantwich B 3.5 - 4.5 Hartford D
John Haywood
Pieter Fiems
Richard Smith
Iain Young
Justin Pidcock
Neil Cocker
Chris Forrest
Dave Glenn
Mens Division 5 Congleton F 6.0 - 2.0 Nantwich E
Les Malgas
James Clemens
Richard Shipton
Stu Warburton
Dave Preedy
Tony Taylor
Paul Couborogh
Andy Wallace
Ladies Division 2 Nantwich C 0.5 - 7.5 Hartford D
Frances Barker
Sarah Clarke
Ekorn Thomas
Alison Harding
Jane Turley
Andree Rose
Carmen Dowd
Debbie Mercer

Sunday 19th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Nantwich B 1.5 - 6.5 Hartford A
Rachel Turner
Iain Young
Ekorn Thomas
John Haywood
Kathryn Barnett
Murray Tweed
Di Fielding
George Blackshaw
Mixed Division 1 Cuddington B 0.0 - 8.0 Nantwich A
Greg Turner
Gaynor Hawthornthwaite
Marcus Williams
Heather Williams
N Shone
C Harrison
M Barker
M Barker
Mixed Division 2 Hartford B 6.0 - 2.0 Nantwich C
Dave Glenn
Pauline Glenn
Judi Jennings
Andy Walker
Dave Preedy
Sarah Clarke
Jared Cornish
Heather Breeze

Week 5

Tuesday 21st May 2019 - 18:30

Mens Division 2 Hartford E 0.5 - 7.5 Nantwich B
Max Bettson-Burdett
Dave Smith
Murray Tweed
Euan Ritchie
Noel Shone
Ben Sealey
Pieter Fiems
Paul Speakman
Mens Division 3 Nantwich C 0.0 - 8.0 Goostrey A
M Jones
I Young
J Moreton
M Barker
S Barlow
J Lynch
R Saxton
L Brierley
Mens Division 3 Nantwich D 0.0 - 8.0 Holmes Chapel A
Tony Taylor
Andy Wallace


Dave Richmond
Patrick Galloway
Simon Turner
John Dale
Ladies Division 1 Nantwich A 8.0 - 0.0 Congleton A
N. Herbert
C.Harrison
R.Turner
S.Winters
J. Walker
S.Hayes-Smith
R.Barton
A.Collings

Thursday 23rd May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich A 6.5 - 1.5 Nantwich Farmers
Jamie Oakes
Martin Mascarenhas
James Bloomer
Noel Shone
Chris Jackson
Tommy Adams
John Flanagan
Dom Clewes
Ladies Division 1 Hartford C 1.5 - 6.5 Nantwich B
Mandy Hemming
Julie Jones
Andre Rose
Susan Parsons
Diane Mayman
Alison Spicer
Emily Parker
Helen Rogers
Ladies Division 2 Nantwich C 2.0 - 6.0 Cuddington A
Frances Barker
Sarah Clarke
Alma ACourt
Jane Jarrett
Julia Kimpton
Heather William
Lindsey Hickey
Kath Yates
Ladies Division 3 Nantwich D 7.0 - 1.0 Alsager B
Helen Coubrough
Valentina Bailey
Cathy Lewin
Alison Harding
Fiona Mowbray
Jill Wheat
Jane Ashworth
Judy Newlyn

Sunday 26th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Holmes Chapel 4.0 - 4.0 Nantwich B
G Dyson
V Robertson
S Spencer
O Beswick
S Winters
J Haywood
D Mayman
I Young
Mixed Division 1 Nantwich A 6.5 - 1.5 Cuddington A
Caroline Harrison
Noel Shone
Rachel Turner
Pieter Fiems
Simon Nuttall
Julia Kimpton
Laura Hickey
Kemper Booher

Week 6

Tuesday 28th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich A 2.0 - 6.0 Congleton A
Jamie Oakes
Goncalo Alves
Ben Sealey
Noel Shone
Alex Grocott
Simon Darmon
Pete Wardlaw
Tom Minshull
Mens Division 3 Nantwich C 5.5 - 2.5 Holmes Chapel B
M Jones
I Young
P King
C Laughlin
O Beswick
M Field
I Wellington
J Barnett
Mens Division 5 Nantwich E 2.0 - 6.0 Cuddington D
Dave Preedy
Mick Baker
Tony Taylor
Andy Wallace
Shaun Savage
Simon Hilton
Ian Day
Bob Floyd
Ladies Division 1 Holmes Chapel A 0.0 - 8.0 Nantwich A
H. Patterson
B. Lowe
V. Roberts
S. Spencer
N. Herbert
C. Harrison
M. Barker
R. Turner
Ladies Division 3 Congleton C 1.5 - 6.5 Nantwich D
Karen Podmore
Emma Walton
Sharon Bannister
Lynn Boyes
Helen Coubrough
Val Bailey
Cathy Lewin
Alison Harding

Thursday 30th May 2019 - 18:30

Mens Division 2 Nantwich B 7.0 - 1.0 Congleton C
Noel Shone
Ben Sealey
Paul Speakman
John Haywood
Mike Massey
Peter Dallow
Joe Buckley
Kyle Mclellan
Ladies Division 1 Hartford A 5.0 - 3.0 Nantwich B
Helen Plumtree
Pauline Cordingley
Kathryn Barnett
Gill Lodge
Emily Parker
Alison Spicer
Helen Rogers
Heather Breeze
Ladies Division 2 Nantwich C 4.5 - 3.5 Hartford E
Sarah Clarke
Frances Barker
Ekorn Thomas
Fiona Haywood
Chris Taylor
Mary Followell
Susan Parsons
Sue Edwards

Sunday 2nd June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton A 8.0 - 0.0 Nantwich B
Jeannette Walker
Alex Grocott
Ruth Barton
Simon Darmon
Emily Parker
Iain Young
Di Mayman
John Haywood
Mixed Division 1 Nantwich A 3.5 - 4.5 Hartford A
James Bloomer
Sue Winters
Noel Shone
Rachel Turner
Helen Plumtree
Andy Moores
James Barber
Katherine Barnett
Mixed Division 2 Cuddington C 6.0 - 2.0 Nantwich C
James Peach
Kath Yates
Andy Long
Molly Finnegan
Paul King
Alma Acourt
Dave Preedy
Heather Breele

Week 7

Tuesday 4th June 2019 - 18:30

Mens Division 2 Hartford C 8.0 - 0.0 Nantwich B
Duncan Appelbe
Rick Shelmerdine
John Walsh
Dave Glenn
Peter Fiems
Richard Smith
Mike Jones
Ian Young
Ladies Division 1 Hartford B 2.0 - 6.0 Nantwich B
Virginia Vale
Lin Wood
Kate Burrows
Jacqui Wood
Do Mayman
Sue Winters
Emily Parker
Helen Rogers
Ladies Division 1 Nantwich A 8.0 - 0.0 Hartford C
N. Herbert
C.Harrison
R.Turner
H.Breeze
M.Hemming
J.Jones
S.Cooper
J.Sahlman
Ladies Division 2 Nantwich C 7.0 - 1.0 Holmes Chapel B
Frances Barker
Sarah Clarke
Alma ACourt
Ekorn Thomas
Sheila Barnett
Sue Charlesworth
Mara Kennerley
Debbie Chan

Thursday 6th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 1.0 - 7.0 Nantwich A
Toby Miller
Ian Walker
Adam Goodall
Ben Waddacor
James Bloomer
Pieter Fiems
Noel Shone
Ben Sealey
Mens Division 3 Holmes Chapel A 4.0 - 4.0 Nantwich C
Patrick Galloway
John Dale
Ollie Breswick
Tony Vickers
Paul King
Dave Witt
Mike Jones
Iain Young
Mens Division 3 Congleton D 7.0 - 1.0 Nantwich D
Benji Flenley
Luke Coltman
Jim Worthington
Ian Oakley
John Moreton
Martyn Baker
Colin Laughlin
John Proudlove
Mens Division 5 Hartford F 3.0 - 5.0 Nantwich E
Steve Ace
Chris Abbott
Henry Joice
David Sahlmann
Dave Preedy
Mick Baker
Tony Taylor
Rob Hickey
Ladies Division 3 Nantwich D 6.0 - 2.0 Congleton D
Helen Coubrough
Valentina Bailey
Cathy Lewin
Lynn Jones
Lynn Boyes
Amanda Richardson
Kathy Taylor
Eileen Grigg

Sunday 9th June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Cuddington B 4.0 - 4.0 Nantwich B
Greg Turner
Gaynor Hawthornthwaite
Marcus Williams
Heather Williams
Dave Witt
Di Mayman
Mike Jones
Sue Winters
Mixed Division 1 Nantwich A 3.5 - 4.5 Congleton A
Caroline Harrison
Noel Shone
Rachel Turner
Ian Young
Jeanette Walker
Pete Wardlaw
Ruth Barton
Simon Darmon
Mixed Division 2 Nantwich C 3.0 - 5.0 Alsager
Dave Preedy
Sarah Clarke
Jared Cornish
Ekorn Thomas
R.Raby
J.Ashworth
J.Newlyn
A.Jones

Week 8

Tuesday 11th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Alsager A - Nantwich A
Mens Division 3 Cuddington B 8.0 - 0.0 Nantwich D
Richard Yates
Greg Turner
Jamie Cummins
Damian Cookson
David Farrall
John Proudlove
Martyn Baker
Rob Hickey
Ladies Division 1 Nantwich A 7.0 - 1.0 Nantwich B
Caroline Harrison
Mel Barker
Rachel Turner
Helen Rogers
Emily Parker
Heather Breeze


Thursday 13th June 2019 - 18:30

Mens Division 2 Nantwich B 3.0 - 5.0 Wistaston A
Pieter Fiems
John Haywood
Richard Smith
Iain Young
Paul Unwin
Ollie Cox
George Raiswell
Chris Raiswell
Mens Division 5 Goostrey B 1.0 - 7.0 Nantwich E
M Wormald
J South
D Nolan
W Dudgeon
D Farrall
R Hickey
D Preedy
M Baker
Ladies Division 2 Alsager A 8.0 - 0.0 Nantwich C
Denise Ripley
Jean Parker
Jayne Cartwright
Karen Hardwick
J Jared
E Thomas
S Clarke
F Barber

Sunday 16th June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Nantwich A 8.0 - 0.0 Nantwich B
Noel Shone
Caroline Harrison
Pieter Fiems
Mel Barker
John Haywood
Fiona Haywood
Ian Young
Alison Harding
Mixed Division 2 Winsford 4.0 - 4.0 Nantwich C
J. Penn
M. Bee
S. Harris
T. Morley
D. Preedy
S. Clarke
J. Cornish
E. Thomas

Week 9

Tuesday 18th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich A 6.0 - 2.0 Tarporley
Robin Bloomer
Goncalo Alves
Ben Sealey
Noel Shone
Matt Franks
Mike Franks
Rich Beschizza
Ben Franks
Mens Division 3 Nantwich C 5.5 - 2.5 Congleton D
P King
D Witt
C Laughlin
I Young
T Worthington
I Oakley
L Coltman
L Poulain
Ladies Division 1 Hartford B 0.0 - 8.0 Nantwich A
Wenda Deadman
Kate Burrows
Virginia Vale
Lin Wood
Nicola Herbert
Caroline Harrison
Mel Barker
Rachel Turner

Thursday 20th June 2019 - 18:30

Mens Division 2 Winsford A 2.0 - 6.0 Nantwich B
M. Johnson
M. Abbiss
S. McCormack
M. Bee
N. Shone
P. Fiems
J. Haywood
R. Smith
Mens Division 3 Nantwich D 3.5 - 4.5 Holmes Chapel B
Martyn Barker
Tony Taylor
Colin Laughlan
John Proudlove
Tony Vickers
Mike Lea
Mike Field
Lee Dooley
Mens Division 5 Nantwich E 5.0 - 3.0 Bunbury
Dave Preedy
Phil Vaughan
Paul Couborough
Andy Wallace
Rod France
Jim Grant
Sean Everton
Jim Simpson

Sunday 23rd June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Cuddington A 7.0 - 1.0 Nantwich B
J Kimpton
S Nuttall
L Hickey
K Booher
R Tuner
I Young
E Thompson
J Haywood
Mixed Division 1 Nantwich A 7.0 - 1.0 Congleton B
Caroline Harrison
Noel Shone
Mel Barker
Pieter Fiems
Beth Hitchen
Mike Massey
Larissa Walls
Peter Dallow
Mixed Division 2 Audlem - Nantwich C

Week 10

Tuesday 25th June 2019 - 18:30

Mens Division 2 Nantwich B - Cuddington A
Mens Division 3 Cuddington B - Nantwich C
Mens Division 5 Congleton G 5.5 - 2.5 Nantwich E
Bob Edmunds
Nick Wilkins
Ian Parsons
Phil Lawton
Dave Preedy
Rob Hickey
Mick Baker
Clive Copeman
Ladies Division 1 Nantwich A - Hartford A
Ladies Division 1 Congleton A - Nantwich B
Ladies Division 3 Goostrey A - Nantwich D

Week 11

Week 12

Week 13

Week 14

Week 15