Team Details

Mens Division 1 Congleton A - Matthew Parker (07970 163269) Matt Parker, Simon Darmon, Peter Wardlaw, Thomas Minshull
Mens Division 1 Congleton B - Toby Miller (07535 145897) Toby Miller, Adam Goodall, Andrew Giltrap, Ben Waddacor (13/5 Darren Kirby)
Mens Division 2 Congleton C - Joe Buckley (07769 560834) Joe Buckley, Kyle McLellan, Peter Dallow, Mike Massey
Mens Division 3 Congleton D - Ian Oakley (07811 256715) Ian Oakley, Jim Worthington, Benji Flenley, Luke Coltman
Mens Division 4 Congleton E - Ian Collins (07841 215179) Ian Collins, Ian Graham, Kevin Hughes, Steve Bannister
Mens Division 5 Congleton F - Stuart Warburton (07795 484157) Stuart Warburton, James Clemens, Richard Shipton, Lesley Malgas
Mens Division 5 Congleton G - Bob Edmunds (07401 807318)
Ladies Division 1 Congleton A - Jeannette Walker (07967 150603) Jeannette Walker, Ruth Barton, Angela Collins, Sue Hayes-Smith
Ladies Division 2 Congleton B - Helen Dyson (01477 500708) Helen Dyson, Chris Flatman, Sian Willis, Kim Bennett
Ladies Division 3 Congleton C - Emma Walton (07528 471648) Emma Walton, Sharon Bannister, Lindsay Newton, Karen Podmore
Ladies Division 3 Congleton D - Eileen Grigg (07786 782187) Eileen Grigg, Lynn Boyes, Jill Bell, Amanda Richardson
Ladies Division 4 Congleton E - Mandy Craker (07926 982737)
Mixed Division 1 Congleton A - Jeannette Walker (07967 150603) Jeannette Walker, Peter Wardlaw, Sue Hayes-Smith (27/5 Ruth Barton), Tom Minshull (27/5 Simon Darmon)
Mixed Division 1 Congleton B - Andrew Giltrap (07852 172429)

Fixtures/Results

Week 1

Tuesday 23rd April 2019 - 18:00

Mens Division 1 Congleton A 8.0 - 0.0 Congleton B
Matt Parker
Ben Waddacor
Simon Darmon
Tom Minshull
Adam Goodall
Ian Walker
Andrew Giltrap
Toby Miller
Mens Division 3 Goostrey A 6.0 - 2.0 Congleton D
R. Saxton
M. Saxton
J Lynch
S Barlow
L. Coltman
B. Flenley
J. Worthington
I. Oakley
Mens Division 4 Congleton E 6.0 - 2.0 Holmes Chapel C
Ian Collins
Ian Graham
Steve Bannister
Kevin Hughes
Marc Harney
Lee Dooley
Mike Lea
Neil Rankine
Ladies Division 2 Congleton B 6.5 - 1.5 Holmes Chapel B
H Dyson
C Flatman
S Willis
K Bennett
S Barnett
S Charlesworth
M Kennerley
D Chan
Ladies Division 3 Congleton C 5.0 - 3.0 Congleton D
Lindsay Newton
Karen Podmore
Sharon Bannister
Emma Walton
Lynn Boyes
Jill Bell
Eileen Grigg
Kathy Taylor

Thursday 25th April 2019 - 18:00

Mens Division 2 Congleton C 7.0 - 1.0 Winsford A
Mike Massey
Pete Dallow
Joe Buckley
Kyle McLellan
Chris Knight
Chris Mayoh
Mark Abbiss
Mike Bee
Mens Division 5 Congleton F 6.0 - 2.0 Congleton G
James Clemens
Les Malgas
Richard Shipton
Stu Warburton
Dave Lonsdale
Nick Wilkins
John Cockell
Rob McNinch
Ladies Division 1 Holmes Chapel A 6.0 - 2.0 Congleton A
Vicky Robertson
Sue Spencer
Sheila Barnett
Brenda Lowe
Jeanette Walker
Sue Hayes
Angela Collins
Helen Dyson

Sunday 28th April 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton A 8.0 - 0.0 Congleton B
Jeannette Walker
Peter Wardlaw
Sue Hayes Smith
Tom Minshull
Beth Hitchen
Mike Massey
Kim Bennett
Peter Dallow

Week 2

Tuesday 30th April 2019 - 18:00

Mens Division 1 Alsager A 5.0 - 3.0 Congleton B
D.Paxton
C.Hancock
J.Whitmore
N.Gardiner
T.Miller
A.Goodall
I.Walker
B.Waddacor
Mens Division 1 Congleton A 7.0 - 1.0 Hartford A
Alex Grocott
Simon Darmon
Pete Wardlaw
Tom Minshull
Andrew Moores
James Barber
Jim Barlow
Jarrod Wood
Mens Division 2 Congleton C 4.0 - 4.0 Cuddington A
Mike Massey
Pete Dallow
Joe Buckley
Kyle McLellan
Johnny Porter
Brad Bird
Simon Nutall
Andy Long
Mens Division 4 Alsager B 7.5 - 0.5 Congleton E
D.Parkinson
P.Ingram
G.Mythen
C.Young
S.Bannister
K.Hughes
I.Collins
I.Graham
Ladies Division 1 Congleton A 5.5 - 2.5 Hartford C
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Helen Dyson
Angela Collins
Mandy Hemming
Julie Jones
Jane Turley
Andre Rose
Ladies Division 3 Cuddington B 7.5 - 0.5 Congleton C
Margaret Wilding
Jayne Purdue
Kath Yates
Emma Hulme
S. Bannister
E. Walton
K. Podmore
L. Newton

Thursday 2nd May 2019 - 18:00

Mens Division 3 Congleton D 1.5 - 6.5 Nantwich C
Julian Keen
Ian Oakley
Jim Worthington
Ian Collins
Ian Young
Mike Jones
Dave Witt
Paul King
Mens Division 5 Cuddington D 4.5 - 3.5 Congleton F
Shaun Savage
Simon Hilton
Ian Day
Graham Finnegan
Les Malgar
James Clemens
Richard Shipton
David Lonsdale
Ladies Division 2 Alsager A 0.5 - 7.5 Congleton B
Jean Parker
Linda Burnam
Leanne Porter
Karen Hardwick
Helen Dyson
Chris Flatman
Sue Willis
Kim Bennett

Sunday 5th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Holmes Chapel 4.0 - 4.0 Congleton A
P Galloway
H Patterson
O Beswick
V Robertson
J Walker
P Wardlaw
S Hayes Smith
I Walker
Mixed Division 1 Congleton B 0.0 - 8.0 Nantwich A
M Massey
B Hitchen


P Fiems
M Barker
B Sealey
R Turner

Week 3

Tuesday 7th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton A 7.5 - 0.5 Alsager A
Matt Parker
Simon Darmon
Tom Minshull
Pete Wardlaw
Christian Hancock
Mike Killilea
Noah Gardner
Jamie Whitmore
Mens Division 4 Congleton E 6.0 - 2.0 Wistaston B
Julian Keen
Lawrence Poulain
Ian Collins
Martin Wilson
Roy Broughton
Kevin Gill
Rod Flanagan
Arvind Kumar
Ladies Division 1 Nantwich B 6.0 - 2.0 Congleton A
Sue Winters
Alison Spicer
Di Mayman
Helen Rogers
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Beth Hitchen
Angela Collins
Ladies Division 2 Congleton B 4.5 - 3.5 Nantwich C
H Dyson
L Goodall
S Willis
K Bennett
J Jarrett
A Court
S Clarke
F Barker
Ladies Division 4 Congleton E 0.0 - 8.0 Cuddington C
Mandy Craker
Kathy Taylor
Sian Taylor Eaton
Nicole Buckley
Steph Oates
Molly Finnigan
Arline Sheil
Waveney Oakley

Thursday 9th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 3.0 - 5.0 Tarporley
Toby Miller
Andrew Giltrap
Ian Walker
Adam Goodall
Matt Franks
Ben Franks
Darren Wanford
Rich Beschizza
Mens Division 2 Hartford D 5.5 - 2.5 Congleton C
Neil Cocker
Justin Pidcock
Dave Glenn
Chris Forrest
Pete Dallow
Ben Waddacor
Kyle McLellan
Joe Buckley
Mens Division 3 Holmes Chapel A 7.5 - 0.5 Congleton D
Dave Richmond
Patrick Galloway
John Dale
Simon Turner
Luke Coltman
Benjamin Flenley
Ian Oakley
Jim Worthington
Mens Division 5 Nantwich E 4.5 - 3.5 Congleton G
Dave Preedy
Mick Baker
David Farrall
Rob Hickey
Ian Parsons
Martin Wilson
Bob Edmunds
Dave Longsdale

Sunday 12th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton A 8.0 - 0.0 Cuddington B
Jeannette Walker
Peter Wardlaw
Sue Hayes Smith
Adam Goodall
Gaynor Hawthornthwaite
Andy Long
Heather Williams
Marcus Williams
Mixed Division 1 Nantwich B 4.0 - 4.0 Congleton B
Helen Rogers
Iain Young
Di Mayman
Mike Jones
Beth Hitchen
Mike Massey
Karen Podmore
Kyle Mclellan

Week 4

Tuesday 14th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich Farmers 1.5 - 6.5 Congleton A
Chris Jackson
Dom Clewes
John Flanagan
Tommy Adams
Matt Parker
Simon Darmon
Pete Wardlaw
Tom Minshull
Mens Division 2 Hartford E 4.5 - 3.5 Congleton C
Chris Baker
Andy White
Chris Bott
Max Bettson-Burdett
Pete Dallow
Mike Massey
Joe Buckley
Kyle McLellan
Mens Division 4 Congleton E 5.0 - 3.0 Audlem
Ian Collins
Ian Graham
Kevin Hughes
Lawrence Poulain
Dave Harris
Pete Rubery
Richard Lee
James Parton
Mens Division 5 Congleton G 3.0 - 5.0 Hartford F
Martin Wilson
Phil Lawton
Dave Lonsdale
Ian Parsons Murra
Murray Tweed
Andrew Yearsley
Steve Ace
Clive Deadman
Ladies Division 1 Congleton A 1.5 - 6.5 Hartford B
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Ruth Barton
Angela Collins
Kate Burrows
Virginia Vale
Wenda Deadman
Jacqui Wood
Ladies Division 3 Congleton D 2.0 - 6.0 Goostrey A
Lynn Boyes
Jill Bell
Kathy Taylor
Amanda Richardson
Clare Fox
Debby Lawrence
Emily Stanley
Chris Bones

Thursday 16th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Hartford B 3.5 - 4.5 Congleton B
James Garvey
Mark White
Gary Makin
Charlie Blackshaw
Toby Miller
Ben Waddacor
Adam Goodall
Andrew Giltrap
Mens Division 5 Congleton F 6.0 - 2.0 Nantwich E
Les Malgas
James Clemens
Richard Shipton
Stu Warburton
Dave Preedy
Tony Taylor
Paul Couborogh
Andy Wallace
Ladies Division 3 Alsager B 2.0 - 6.0 Congleton C
Jill Wheat
Fiona Mowbray
Judy Newlyn
Niamh Hughes
Karen Podmore
Lindsey Newton
Lynn Boyes
Sharon Bannister
Ladies Division 4 Cuddington D 7.0 - 1.0 Congleton E
Ruth Court
Arline Shiel
Heather McBride
Val Keeling
Mandy Craker
Kathy Taylor
Kerry Hall
Clare Wilkins

Sunday 19th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Cuddington A 5.5 - 2.5 Congleton A
S Nuttall
J Kimoton
K Booher
L Hickey
P Wardlaw
J Walker
I Walker
S Hayes Smith
Mixed Division 1 Congleton B 1.5 - 6.5 Holmes Chapel
A Goodall
L Goodall
A Giltrap
S Willis
G Dyson
H Patterson
P Galloway
B Lowe

Week 5

Tuesday 21st May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Tarporley 0.0 - 8.0 Congleton A
Rich Beschizza
Darren Wanford
Pat Franks
Ben Franks
Thomas Minshall
Peter Wardlow
Matt Parker
Ben Waddacor
Mens Division 1 Hartford A 8.0 - 0.0 Congleton B
Andrew Moores
Jarrod Wood
James Barlow
Mark Gleave
Adam Goodall
Ian Walker
Andrew Giltrap
Luke Coltman
Mens Division 2 Congleton C 2.5 - 5.5 Hartford C
Mike Massey
Pete Dallow
Joe Buckley
Kyle McLellan
Duncan Appelbe
Rick Shelmerdine
John Walsh
Keith Wright
Mens Division 4 Cuddington C 8.0 - 0.0 Congleton E
Damian Cookson
James Peach
Jamie Cummins
Dinny Davies
Ian Collins
Ian Graham
Kevin Hughes
Martin Wilson
Ladies Division 1 Nantwich A 8.0 - 0.0 Congleton A
N. Herbert
C.Harrison
R.Turner
S.Winters
J. Walker
S.Hayes-Smith
R.Barton
A.Collings
Ladies Division 2 Congleton B 3.0 - 5.0 Hartford D
H Dyson
C Flatman
S Willis
L Goodall
J Turley
A Rose
J Bell
C Dowd
Ladies Division 3 Cuddington B 8.0 - 0.0 Congleton D
Margaret Wilding
Gill Lyon
Liz Haliday
Kath Yates
Kathy Taylor
Mandy Craker
Eileen Grigg
Margaret Wilshaw
Ladies Division 4 Congleton E 2.5 - 5.5 Goostrey B
Julia Ward
Kerry Hall
Nicole Buckley
Sian Eaton
S Weston
H Ashall
J Buehling
M Mitchell

Thursday 23rd May 2019 - 18:30

Mens Division 3 Congleton D 8.0 - 0.0 Holmes Chapel B
Benji Flenley
Luke Coltman
Ian Oakley
Jim Worthington
Tim Wellington
John Barratt
Oliver Beswick
Michael Field
Mens Division 5 Congleton F 1.5 - 6.5 Hartford F
James Clemens
Les Malgas
Richard Shipton
Stu Warburton
Graham Ritchie
Steve Ace
Henry Joice
Nicolas Noyer
Mens Division 5 Goostrey B 5.0 - 3.0 Congleton G
M Wormald
J Southern
D Nolan
W Dudgeon
D Longsdale
N Wilkins
B Edmunds
R McNinch

Sunday 26th May 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Cuddington B 0.5 - 7.5 Congleton B
Greg Turner
Gaynor Hawthornthwaite
Marcus Williams
Heather Williams
Mike Massey
Beth Hitchin
Pete Dallow
Larissa Walls
Mixed Division 1 Congleton A 7.0 - 1.0 Hartford A
Jeannette Walker
Peter Wardlaw
Ruth Barton
Simon Darmon
Kathryn Barnett
Mark Gleave
Di Fielding
Andy Moores

Week 6

Tuesday 28th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich A 2.0 - 6.0 Congleton A
Jamie Oakes
Goncalo Alves
Ben Sealey
Noel Shone
Alex Grocott
Simon Darmon
Pete Wardlaw
Tom Minshull
Mens Division 3 Cuddington B 7.0 - 1.0 Congleton D
Marcus Williams
Greg Turner
Richard Yates
Kemper Booher
Luke Coltman
Benji Flenley
Ian Oakley
Jim Worthington
Mens Division 4 Winsford B 1.0 - 7.0 Congleton E
Ste Harris
Ste McCormack
Alex Toomey
Bill Lawrie
Ian Collins
Ian Graham
Kevin Hughes
Lawrence Poulain
Mens Division 5 Congleton G 6.0 - 2.0 Bunbury
Rob Mcninch
Nick Wilkins
Phil Lawton
Martin Wilson
Sean Everton
Dave Cadman
Jim Grant
Gerry O’Neill
Ladies Division 2 Cuddington A 8.0 - 0.0 Congleton B
Gaynor Hawthornthwaite
Lindsey Hickey
Julia Kimpton
Heather Williams
H Dyson
L Goodall
S Willis
K Bennett
Ladies Division 3 Congleton C 1.5 - 6.5 Nantwich D
Karen Podmore
Emma Walton
Sharon Bannister
Lynn Boyes
Helen Coubrough
Val Bailey
Cathy Lewin
Alison Harding
Ladies Division 4 Congleton E 1.5 - 6.5 Bunbury
Margaret Wilshaw
Kathy Taylor
Kerry Hall
Clare Wilkins
Alison Chapman
Joanna Houghton
Sue Pegg
Fiona Brooks

Thursday 30th May 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 0.5 - 7.5 Nantwich Farmers
Toby Miller
Andrew Giltrap
Ian Walker
Ben Waddacor
Dom Clewes
John Flanagan
Chris Jackson
Tommy Adams
Mens Division 2 Nantwich B 7.0 - 1.0 Congleton C
Noel Shone
Ben Sealey
Paul Speakman
John Haywood
Mike Massey
Peter Dallow
Joe Buckley
Kyle Mclellan
Mens Division 5 Congleton F 7.5 - 0.5 Goostrey B
Les Malgas
James Clemens
Richard Shipton
Stu Warburton
A. Brierley
M.Wormaid
D.Nolan
W.Dudgeon
Ladies Division 3 Alsager B 8.0 - 0.0 Congleton D
Denise Peake
Jane Ashworth
Fiona Mowbray
Jill Wheat
Kerry Hill
Lynn Boyle
Eileen Grigg
Margaret Wilshaw

Sunday 2nd June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton A 8.0 - 0.0 Nantwich B
Jeannette Walker
Alex Grocott
Ruth Barton
Simon Darmon
Emily Parker
Iain Young
Di Mayman
John Haywood
Mixed Division 1 Cuddington A 5.0 - 3.0 Congleton B
L Hickey
K Booher
G Hawthornthwaite
S Nuttall
L Walls
P Dallow
B Hitchen
K McLellan

Week 7

Tuesday 4th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton A 6.0 - 2.0 Hartford B
Matt Parker
Ben Waddacor
Pete Wardlaw
Tom Minshull
James Garvey
Mark White
Charlie Blackshaw
George Blackshaw
Mens Division 2 Congleton C 5.5 - 2.5 Wistaston A
Mike Massey
Peter Dallow
Joe Buckley
Kyle McLellan
Paul Unwin
Chris Raiswell
George Raiswell
Nick Green
Mens Division 5 Bunbury 2.0 - 6.0 Congleton F
Warwick Platt
Richard Thomson
Sean Everton
Dave Cadman
Dave Lonsdale
Bryan Williams
Richard Shipton
Stuart Warburton
Ladies Division 2 Congleton B 5.5 - 2.5 Hartford E
H Dyson
C Flatman
S Willis
K Bennett
C Taylor
S Edwards
S Parsons
S Followell
Ladies Division 3 Congleton C 7.0 - 1.0 Goostrey A
Lindsay Newton
Karen Podmore
Sharon Bannister
Emma Walton
Claire Fox
Kate Halliwell
Emily Stanley
Jacqui Wheeler
Ladies Division 4 Holmes Chapel C 8.0 - 0.0 Congleton E
Mary Cooper
Ailsa Sharps
Jane Cummings
Shirley Rogers
Mandy Craker
Kathy Taylor
Julia Ward
Kerry Hall

Thursday 6th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 1.0 - 7.0 Nantwich A
Toby Miller
Ian Walker
Adam Goodall
Ben Waddacor
James Bloomer
Pieter Fiems
Noel Shone
Ben Sealey
Mens Division 3 Congleton D 7.0 - 1.0 Nantwich D
Benji Flenley
Luke Coltman
Jim Worthington
Ian Oakley
John Moreton
Martyn Baker
Colin Laughlin
John Proudlove
Mens Division 5 Cuddington D 7.0 - 1.0 Congleton G
Ian Day
Graham Finnegan
BobFloyd
AndrewHilton
Dave Lonsdale
Roger Morley
Rob McNinch
Simon McAsen
Ladies Division 1 Hartford A 8.0 - 0.0 Congleton A
Helen Plumtree
Pauline Cordingley
Kathryn Barnett
Gill Lodge
Jeanette Walker
Sue Heyes-Smith
Angela Collins
Helen Dyson
Ladies Division 3 Nantwich D 6.0 - 2.0 Congleton D
Helen Coubrough
Valentina Bailey
Cathy Lewin
Lynn Jones
Lynn Boyes
Amanda Richardson
Kathy Taylor
Eileen Grigg

Sunday 9th June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton B 1.5 - 6.5 Hartford A
Mike Massey
Beth Hitchen
Peter Dallow
Larissa Walls
James Barlow
Kathryn Barnett
Gary Makin
Pauline Cordingley
Mixed Division 1 Nantwich A 3.5 - 4.5 Congleton A
Caroline Harrison
Noel Shone
Rachel Turner
Ian Young
Jeanette Walker
Pete Wardlaw
Ruth Barton
Simon Darmon

Week 8

Tuesday 11th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 0.0 - 8.0 Congleton A
Toby Miller
Andrew Giltrap
Ian Walker
Adam Goodall
Matt Parker
Simon Darmon
Pete Wardlaw
Tom Minshull
Mens Division 5 Congleton G 3.0 - 5.0 Congleton F
Bob Edmunds
Dave Longsdale
Martin Wilson
Simon McAsey
Ian Parsons
Richard Shipton
James Clemens
Les Malgas
Ladies Division 1 Congleton A 1.0 - 7.0 Holmes Chapel A
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Ruth Barton
Angela Collins
Sue Spencer
Vicky Robertson
Helen Patterson
Jenny Garratt
Ladies Division 3 Congleton D 4.0 - 4.0 Congleton C
Lynn Boyes
Jill Bell
Kathy Taylor
Eileen Grigg
Emma Walton
Sharon Banister
Lindsay Newton
Karen Podmore

Thursday 13th June 2019 - 18:30

Mens Division 2 Winsford A 1.0 - 7.0 Congleton C
M. Abbiss
M. Johnston
M. Bee
S. Harris
M. Massey
P. Dallow
J. Buckley
K. McLellan
Mens Division 3 Congleton D 2.5 - 5.5 Goostrey A
Benji Flenley
Luke Coltman
Lawrence Poulain
Jim Worthington
Simon Barwell
Luke Brierley
Mike Saxton
Jason Lynch
Mens Division 4 Holmes Chapel C 2.0 - 6.0 Congleton E
Neil Rankine
Tom McIlveen
Billy Callaway
Mike Lea
Ian Collins
Ian Graham
Steve Bannister
Kevin Hughes
Ladies Division 2 Holmes Chapel B 2.0 - 6.0 Congleton B
Sheila Barnett
Larysa Walls
Sue Charlesworth
Debbie Chan
Helen Dyson
Chris Flatman
Kim Bennett
Louise Goodall

Sunday 16th June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton B 2.0 - 6.0 Congleton A
Mike Massey
Beth Hitchen
Pater Dallow
Larissa Walls
Peter Wardlaw
Jeannette Walker
Ian Walker
Sue Hayes-Smith

Week 9

Tuesday 18th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Hartford A 2.0 - 6.0 Congleton A
Mark Gleave
James Barlow
Andrew Moores
James Barber
Alex Grocott
Matt Parker
Simon Darmon
Tom Minshull
Mens Division 2 Cuddington A 6.0 - 2.0 Congleton C
Alex King
Andy Mines
Simon Nuttall
Andy Long
Mike Massey
Pete Dallow
Ian Walker
Kyle McLellan
Mens Division 3 Nantwich C 5.5 - 2.5 Congleton D
P King
D Witt
C Laughlin
I Young
T Worthington
I Oakley
L Coltman
L Poulain
Mens Division 5 Congleton F 3.0 - 5.0 Cuddington D
Les Malgas
James Clemens
Richard Shipton
Stu Warburton
Shaun Savage
Simon Hilton
Marcus Williams
Mike Linsell
Ladies Division 2 Congleton B 2.0 - 6.0 Alsager A
H Dyson
C Flatman
K Bennett
L Goodall
D Ripley
J Parker
L Porter
K Hardwick
Ladies Division 3 Congleton C 2.0 - 6.0 Cuddington B
Emma Walton
Sharon Bannister
Karen Podmore
Lindsay Newton
Margaret Wilding
Jayne Purdue
Kath Yates
Emma Hulme

Thursday 20th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 2.5 - 5.5 Alsager A
Toby Miller
Ian Walker
Adam Goodall
Andrew Giltrap
Jamie Whitmore
Noah Gardiner
Dave Paxton
Phil Ingram
Mens Division 4 Congleton E 4.0 - 4.0 Alsager B
Ian Collins
Ian Graham
Lawrence Poulain
Julian Keen
Dave Parkinson
Alan Jones
Clive Young
Jason Lockett
Ladies Division 1 Hartford C 3.5 - 4.5 Congleton A
Mandy Hemming
Julie Jones
Ellie Watson
Andre Rose
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Helen Dyson
Ruth Barton

Sunday 23rd June 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton A 6.0 - 2.0 Holmes Chapel
Ruth Barton
Simon Darmon
Jeannette Walker
Matt Parker
Vicky Robertson
Patrick Galloway
Helen Patterson
Geoff Dyson
Mixed Division 1 Nantwich A 7.0 - 1.0 Congleton B
Caroline Harrison
Noel Shone
Mel Barker
Pieter Fiems
Beth Hitchen
Mike Massey
Larissa Walls
Peter Dallow

Week 10

Tuesday 25th June 2019 - 18:30

Mens Division 1 Alsager A 2.0 - 6.0 Congleton A
D.Paxton
N.Gardiner
J.Whitmore
C.Hancock
M.Parker
S.Darmon
B.Waddacor
I.Kaplan
Mens Division 1 Tarporley 4.5 - 3.5 Congleton B
Mike Franks
Matt Franks
Richard Beschizza
Ben Franks
Toby Miller
Andrew Giltrap
Ian Walker
Luke Coltman
Mens Division 2 Congleton C 2.5 - 5.5 Hartford D
Mike Massey
Pete Dallow
Joe Buckley
Kyle McLellan
Chris Baker
Chris Bott
Andy White
Chris “Thirsty” Forrest
Mens Division 5 Congleton G 5.5 - 2.5 Nantwich E
Bob Edmunds
Nick Wilkins
Ian Parsons
Phil Lawton
Dave Preedy
Rob Hickey
Mick Baker
Clive Copeman
Ladies Division 1 Congleton A 2.0 - 6.0 Nantwich B
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Ruth Barton
Louise Goodall
Heather Breeze
Helen Rogers
Emily Parker
Ekorn Thomas
Ladies Division 4 Cuddington C 7.5 - 0.5 Congleton E
Serena Entwistle
Steph Oates
Arline Shiel
Heather McBride
Mandy Craker
Julia Ward
Claire Wilkins
Kerry Hall

Thursday 27th June 2019 - 18:30

Mens Division 3 Congleton D 6.0 - 2.0 Holmes Chapel A
Julian Keen
Lawrence Poulain
Jim Worthington
Ian Oakley
John Dale
Simon Turner
Dave Richmond
Tony Vickers
Mens Division 4 Wistaston B 4.0 - 4.0 Congleton E
Rob Sheffield
Roy Broughton
Arvind Kumar
Ben Reinhardt
Steve Bannister
Kevin Hughes
Ian Graham
Nigel Spratt
Ladies Division 2 Nantwich C 4.5 - 3.5 Congleton B
Jane Jarrett
Alma A Court
Sarah Clarke
Ekorn Thomas
H. Dyson
C. Flatman
K. Bennett
L. Goodall

Week 11

Tuesday 2nd July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton A 6.0 - 2.0 Nantwich Farmers
Matt Parker
Simon Darmon
Pete Wardlaw
Istvan Kaplan
Dom Clewes
Chris Jackson


Mens Division 2 Congleton C 3.0 - 5.0 Hartford E
Pete Dallow
Mike Massey
Joe Buckley
Kyle McLellan
Chris Baker
Chris Bott
Andy White
Max Bettson-Burdett
Ladies Division 1 Hartford B 7.0 - 1.0 Congleton A
Kate Burrows
Lin Wood
Jacqui Wood
Ellie Watson
Jeanette Walker
Sue Hayes Smith
Ruth Barton
Louise Goodall
Ladies Division 3 Congleton C 5.0 - 3.0 Alsager B
Emma Walton
Sharon Bannister
Karen Podmore
Lindsay Newton
Denise Peake
Jo Parkinson
Eliza Johnson
Jill Wheat
Ladies Division 3 Goostrey A 5.5 - 2.5 Congleton D
Chris Bones
Debby Lawrence
EMILY STANLEY
Heather Ashall
Lynn Boyes
Jill Bell
Amanda Richardson
Eileen Grigg
Ladies Division 4 Congleton E 0.0 - 8.0 Cuddington D
Mandy Craker
Julia Ward
Kerry Hall
Nicole Buckley
Sarah Fryer
Heather McBride
Ruth Court
Val Keeling

Thursday 4th July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 4.0 - 4.0 Hartford B
Ian Walker
Ben Waddacor
Adam Goodall
Andrew Giltrap
James Garvey
Mark White
Rick Shelmerdine
Charlie Blackshaw
Mens Division 4 Audlem 0.0 - 8.0 Congleton E
Richard Lee
Nick Goodwin
Tony Seabridge
Mark Seabridge
J Keen
L Poulain
I Graham
S Banister
Mens Division 5 Hartford F 7.0 - 1.0 Congleton G
Craig Bell
Henry Joice
Steve Ace
Chris Abbott
Bob Edmunds
Phil Lawton
Simon McAsey
Nick Wilkins
Mens Division 5 Nantwich E 3.0 - 5.0 Congleton F
Dave Preedy
Mick Baker
David Farrall
Phil Vaughan
James Clemens
Les Malgas
Richard Shipton
Stu Warburton

Sunday 7th July 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton B 7.5 - 0.5 Nantwich B
Peter Dallow
Larissa Walls
Kyle Mclellan
Kim Bennett
Ian Young
Di Mayman
Sam Cooper
Ekorn Thomas
Mixed Division 1 Cuddington B 3.5 - 4.5 Congleton A
Heather Williams
Marcus Williams
Gaynor Hawthornthwaite
Greg Turner
Jeanette Walker
Peter Wardlaw
Ruth Barton
Ian Walker

Week 12

Tuesday 9th July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton A 8.0 - 0.0 Tarporley
Simon Darmon
Adam Goodall
Pete Wardlaw
Ben Waddacor
Richard Beschizza
Ben Franks
Matt Franks
Mike Franks
Mens Division 2 Hartford C 8.0 - 0.0 Congleton C
Duncan Appelbe
Rick Shelmerdine
Jarrod Wood
Martin Riley
Peter Dallow
Kyle Mcellan
Joe Buckley
Ian Colins
Mens Division 3 Holmes Chapel B 3.0 - 5.0 Congleton D
Tony Vickers
Geoff Dyson
Oliver Beswick
Michael Field
Jules Keen
Laurence Poulan
Jim Worthington
Ian Oakley
Mens Division 5 Congleton G 4.0 - 4.0 Goostrey B
Phil Lawton
Nick Wilkins
Rob Hadley
John Cockell
Johnathan South
Mike Wormald
Dave Nolan
James Hinds
Mens Division 5 Hartford F 4.0 - 4.0 Congleton F
Steve Ace
Chris Abbott
Graham Ritchie
Craig Bell
Ian Parsons
Richard Shipton
James Clemens
Les Malgas
Ladies Division 1 Congleton A 0.5 - 7.5 Nantwich A
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Ruth Barton
Beth Hitchen
Caroline Harrison
Rachel Turner
Emily Parker
Alison Spicer

Thursday 11th July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton B 1.0 - 7.0 Hartford A
Toby Miller
Andrew Giltrap
Adam Goodall
Kyle McClellan
Andy Moores
James Barber
Mark Gleave
Rick Shelmerdine
Mens Division 4 Congleton E 4.0 - 4.0 Cuddington C
Julian Keen
Lawrence Poulain
Ian Collins
Ian Graham
Damian Cookson
Rob Horan
Dinny Davies
Jamie Cummins
Ladies Division 2 Hartford D 5.0 - 1.0 Congleton B
Jane Turley
Andree Rose
Judith Bell
Carmen Dowd
Helen Dyson
Chris Flatman
Kim Bennett
Louise Goodall
Ladies Division 3 Congleton D 0.5 - 7.5 Cuddington B
Lynn Boyes
Amanda Richardson
Kathy Taylor
Eileen Grigg
Liz Haliday
Kath Yates
Margaret Wildin
Jayne Purdue
Ladies Division 4 Goostrey B 6.0 - 2.0 Congleton E
Barbara Baxter
Sue Kemsley
Jen Buehling
Debs Hinson
Mandy Cooke
Julia Ward
Claire Wilkinson
Kerry Hall

Sunday 14th July 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Holmes Chapel 6.5 - 1.5 Congleton B
Vicky Robertson
Paddy Galloway
Helen Patterson
Tony Vickers
Larysa Walls
Peter Dallow
Mike Massey
Beth Hitchin
Mixed Division 1 Congleton A 7.5 - 0.5 Cuddington A
Sue Hayes Smith
Alex Grocott
Jeannette Walker
Peter Wardlaw
Julia Kimpton
Simon Nuttall
Damian Cookson
Lindsey Hickey

Week 13

Tuesday 16th July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Congleton A 5.5 - 2.5 Nantwich A
Alex Grocott
Simon Darmon
Tom Minshull
Pete Wardlaw
Jamie Oakes
James Bloomer
Robin Bloomer
Noel Shone
Mens Division 1 Nantwich Farmers 7.0 - 1.0 Congleton B
Chris Jackson
Tommy Adams
John Flanagan
Dom Clewes
Toby Miller
Adam Goodall
Benji Flenley
Luke Coltman
Mens Division 2 Congleton C 3.5 - 4.5 Nantwich B
Pete Dallow
Mike Massey
Joe Buckley
Kyle McLellan
Paul Speakman
Martin Masc
Pieter Fiems
John Haywood
Mens Division 4 Congleton E 6.0 - 2.0 Winsford B
Ian Collins
Lawrence Poulain
Martin Wilson
Ian Parsons
Ste Harris
Steve McCormack
-
-
Mens Division 5 Bunbury 6.0 - 2.0 Congleton G
Rod France
Sean Everton
Jim Simpson
Richard Thomson
Nick Wilkins
Bob Edmunds


Ladies Division 2 Congleton B 1.0 - 7.0 Cuddington A
H Dyson
C Flatman
S Willis
K Bennett
J. Kimpton
H Williams
L Hickey
G Hawthornthwaite

Thursday 18th July 2019 - 18:30

Mens Division 3 Congleton D 2.0 - 6.0 Cuddington B
Jules Keen
Lawrence Poulain
Jim Worthington
Ian Oakley
Jamie Cummings
Greg Turner
Kemper Booher
Richard Yates
Mens Division 5 Goostrey B 1.5 - 6.5 Congleton F
M Wormald
J South
D Nolan
W Dudgeon




Ladies Division 3 Nantwich D 4.0 - 4.0 Congleton C
Helen Coubrough
Caroline Lea-Jones
Yvonne Ellsworth
Lynn Jones
Sharon Bannister
Emma Walton
Lindsay Newton
Karen Podmore
Ladies Division 3 Congleton D 5.0 - 3.0 Alsager B
Eileen Grigg
Louise Cardall
Lynn Boyes
Amanda Richardson
Denise Peake
Jo Parkinson
Jill Wheat
Fiona Mowbray
Ladies Division 4 Bunbury 8.0 - 0.0 Congleton E
Joanna Houghton
Helen Thompson
Fiona Brooks
Suzanne Kinsey
Mandy Craker
Kathy Taylor
Margaret Wilshaw
Claire Wilkins

Sunday 21st July 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton B 5.0 - 3.0 Cuddington B
Peter Dallow
Larissa Walls
Mike Massey
Beth Hitchen
Greg Turner
Margaret Wilding
Marcus Williams
Heather Williams
Mixed Division 1 Hartford A 5.0 - 3.0 Congleton A
Andrew Moores
Helen Plumbtree
Mark Gleave
Kathryn Barnett
Pete Wardlaw
Jeannette Walker
Simon Darmon
Ruth Barton

Week 14

Tuesday 23rd July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Nantwich A 6.5 - 1.5 Congleton B
Jamie Oakes
Martin Mascarenhas
Robin Bloomer
Noel Shone
Andrew Giltrap
Adam Goodall
Toby Miller
Mike Massey
Mens Division 2 Wistaston A 6.0 - 2.0 Congleton C
George Raiswell
Paul Unwin
Chris Raiswell
Ollie Cox
Pete Dallow
Mike Massey
Julian Keen
Lawrence Poulan
Mens Division 5 Congleton G 3.0 - 5.0 Cuddington D
Bob Edmunds
Nick Wilkins
Ian Parsons
Martin Wilson
Mike Linsell
Les Hawthorn Twaite
Marcus Williams
Andrew Hilton
Ladies Division 1 Congleton A 0.5 - 7.5 Hartford A
Jeannette Walker
Sue Hayes Smith
Ruth Barton
Beth Hitchen
Helen Plumtree
Pauline Cordingley
Kathryn Barnett
Wenda Deadman
Ladies Division 3 Goostrey A 5.0 - 3.0 Congleton C
Claire Fox
Debby Lawrence
EMILY STANLEY
Chris Bones
Sharon Bannister
Louise Goodall
Lindsay Newton
Karen Padmore
Ladies Division 4 Congleton E 0.0 - 8.0 Holmes Chapel C
Kathy Taylor
Julia Ward
Margaret Wilshaw
Mandy Craker
Jane Cummings
Mara Kennerley
Mary Cooper
Shirley Rogers

Thursday 25th July 2019 - 18:30

Mens Division 1 Hartford B 6.0 - 2.0 Congleton A
James Garvey
Mark White
Charlie Blackshaw
George Blackshaw
Toby Miller
Mike Massey
Joe Buckley
Lawrence Poulain
Mens Division 3 Nantwich D 7.0 - 1.0 Congleton D
John Moreton
Martyn Barker
John Proudlove
Andy Gilhooley
Luke Coltman
Benji Flenley
Ian Oakley
Ian Collins
Mens Division 5 Congleton F 8.0 - 0.0 Bunbury
James Clemens
Les Malgas
Richard Shipton
Stu Warburton
Match Conceded



Ladies Division 2 Hartford E 3.0 - 5.0 Congleton B
Debbie Mercer
Susan Parsons
Chris Taylor
Mary Followell
Helen Dyson
Chris Flatman
Sian Willis
Louise Goodall
Ladies Division 3 Congleton D 1.5 - 6.5 Nantwich D
Lynn Boyes
Amanda Richardson
Eileen Grigg
Kathy Taylor
Helen Corbrough
Julie Maskew
Alison Hardin
Caroline Jones

Sunday 28th July 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Nantwich B 0.0 - 8.0 Congleton A
Match Conceded







Mixed Division 1 Congleton B 3.0 - 5.0 Cuddington A
Mike Massey
Beth Hitchen
Peter Dallow
Larissa Walls
Simon Nuttall
Julia Kimpton
Kemper Booher
Margaret Wilding

Week 15

Sunday 4th August 2019 - 10:00

Mixed Division 1 Congleton A 2.5 - 5.5 Nantwich A
Ruth Barton
Peter Wardlaw
Sue Hayes Smith
Adam Goodall
Mel Barker
Richard Smith
Emily Parker
John Haywood
Mixed Division 1 Hartford A 7.0 - 1.0 Congleton B
Andrew Moores
Wenda Deadman
James Barber
Kathryn Barnett
Mike Massey
Beth Hitchen
Pete Dallow
Larissa Walls